Контактний номер

(06466) 2-02-01

ДО УВАГИ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ, ВЛАСНІКІВ ЖИТЛОВИХ ТА НЕЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ, У ЯКИХ НАДАЄТЬСЯ ПОСЛУГА З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі — Закон), однією із основних вимог якого є стовідсоткове оснащення будівель, приєднаних до зовнішніх інженерних мереж, вузлами комерційного обліку. Вузлами комерційного обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у житлових та нежитлових будівлях. Вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж відповідних внутрішньобудинкових інженерних систем будівлі, а в разі неможливості встановлення – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання. 

У зв’язку з цим «Біловодське ремонтно-експлуатаційне підприємство» зобов’язане забезпечити встановлення у кожному будинку комерційного (будинкового) вузла обліку холодної води, якщо там надається така послуга.

Відповідно до п. 17 Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.08 2018 № 990/32442 (далі – Порядок), вузол комерційного обліку послуги з централізованого водопостачання складається із:

  • засобу вимірювальної техніки, призначеного для вимірювання об’єму води, що відповідає Технічному регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 163;
  • запірної трубопровідної арматури;
  • фільтра або іншого обладнання для очищення води (за умови відповідних вимог виробника приладу комерційного обліку);
  • контрольних засобів вимірювальної техніки.

Для вузлів комерційного обліку має бути передбачено джерело автономного живлення або можливість відокремленого живлення 220 В від щита електроживлення будівлі, обладнання для дистанційного передання результатів вимірювання, а також антимагнітний захист та/або датчик використання магніту.

У разі якщо прилад обліку води не розрахований на пропуск води на пожежогасіння, на обвідній лінії передбачають запірну арматуру з електроприводом, яка має бути опломбована в закритому положенні.

Для вузлів комерційного обліку централізованого водопостачання має бути передбачено обладнання для дистанційного передання результатів вимірювання, а також антимагнітний захист та/або датчик використання магніту.

Згідно з положеннями частини 6 статті 3 Закону витрати, які понесе оператор зовнішніх інженерних мереж, на встановлення комерційних вузлів обліку покладаються на власників (співвласників) будівель. Вартість комплексу робіт на встановлення розраховується для кожної будівлі окремо.

Процедура оснащення будівель вузлами комерційного обліку, узгодження умов такого оснащення та вимоги до місць встановлення визначається Порядком. Відповідно до нього співвласники кожного будинку протягом двох місяців з дня опублікування повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку за певною адресою на офіційному веб – сайті оператора зовнішніх інженерних мереж мають повідомити «Біловодське РЕП» про (за своїм вибором):

  1. згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих підприємством «Біловодське РЕП» умовах з відшкодуванням витрат на встановлення протягом п’яти років або на інший строк;
  2. намір погодити з підприємством відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку (погодження іншого строку повернення коштів за встановлення; встановлення приладу комерційного обліку придбаного(их) власником (співвласниками) за власні кошти, тощо);
  3. намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку в терміни, передбачені Законом, та у встановленому законодавством порядку.

Також,  доведення до відома власників (співвласників) будівель інформації про намір встановити вузол комерційного обліку шляхом повідомлення на паперовому носії кожного власника (співвласника) будівлі протягом тридцяти днів з дня розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті «Біловодське РЕП» та у загальнодоступному місці на інформаційних стендах у під’їздах будівлі.

У  випадку самостійного встановлення вузла комерційного обліку власниками (співвласниками) будівель взагалі не доведеться сплачувати внески оператору зовнішніх інженерних мереж за його встановлення.  

З часом усі власники (співвласники) багатоквартирних будинків отримають повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку «Біловодським РЕП». У цих повідомленнях будуть зазначені вартість облаштування вузла та розмір внеску за його встановлення у розрахунку на одне приміщення, яке є самостійним об’єктом нерухомого майна в будинку.